h

قدرت واژه ها

هر آنچه که بر زبان می آورید همان را به دست خواهید  آورد واژه ها نیز مانند افکار بر وضعیت و شرایط ما تاثیر  میگذارند کلماتی که از آنها استفاده می کنیم سازندگان نگرش ما هستند . و همین کلمات هستند که تعیین میکنند ما در زندگی چه چیزهایی را جذب و تجربه خواهیم کرد . بطور مثبت صحبت کنید از بی اعتبار ساختن خود بپرهیذید .این حرف به معنای تظاهر به کمال نیست بلکه بدین معنی است با ناله و زاری و گلایه از خود از شغل و دوستان و خانواده و دیگر اطرافیان نمیتوان به احساس خوبی از خود دست یافت . شخص باید نگرش خود را تغییر دهد و این مستلزم انضباط ، صرف تلاش و انرژی است .اینکه یاد بگیریم خود را مجاز به داشتن چه افکار و گفتن چه حرفهایی بدانیم ایجاب میکند که متفاوت از دیگران باشیم و این ویژگی شاخص همه مردم خوشبخت است .

کلماتی که از آنها استفاده می کنیم همیشه پس از تصفیه در ضمیر نا هشیار ما ته نشین شده بخشی از شخصیت ما و آرایش روانی ما را شکل میدهند و همین کلمات هستند که با دقت میزان جدیت و تعهد ما را برای کسب نتیجه به دیگران اعلام می کنند . کلماتی وجود دارند که مانع پیشرفت ما میشوند به عنوان مثال استفاده از فعل نمی توانم باعث تحلیل توان فرد می شود گفتن « نخواهم کرد » به جای « نمی توانم  » غالبا به واقعیت نزدیکتر است مثلا من فردا شما نخواهم دید به جای من نمی توانم فردا شما را ببینم نشان می دهد که فرد بر خود تسلط داشته و تصمیم خود را گرفته است .

کلمات بر ضمیر ناهشیار اثر می گذارند وحافظه نیز ارتباط تنگاتنگی بر با ضمیر ناهشیار دارد پس اگر مرتبا این برنامه را به ضمیر ناهشیار خود بدهید که من همه چیز را به یاد می آورم آنوقت است که شاهد بهبودی محسوس یادآوری های خود خواهید بود زیرا به این ترتیب شما به گونه ای ناهشیار انتظار نام ها و شماره ها را دارید . و به طور روز افزونی به آن دست خواهید یافت . هر چه که داریم باورهای ضمیر ناهشیار ماست باید بپذیریم که ما هر روز از طریق افکار خود برنامه های تازه ای به ضمیر ناهشیار خود می دهیم پس مواظب افکار خود باشیم ...

بیان مثبت :

یک بیان مثبت اندیشه ی مثبتی است که شخص مرتب برای خود تکرار می کند استفاده از بیان مثبت به ما اجازه می دهد که به گزینش اندیشه های شایسته و نشاندن آن ها در ضمیر ناهشیار خود بپردازیم و از این رهگذر احساس و عملکردی بهتر داشته باشیم .

اصولی که هنگام استفاده از بیان مثبت باید به خاطر سپرده شود :

1-             همان گونه که قبلا گفته شد ذهن همیشه به طرف آنجه به آن می اندیشیم حرکت می کند برای مثال استفاده از جمله ی من در کلاس حرف نخاهم زد که دارای ساختار منفی است . این ساختار منفی در واقع به تقویت سوء رفتارها کمک خواهد کرد.

2-             با گفتن و نوشتن یک بیان مثبت می توانیم تاثیر آن را دو چندان کنیم تا زمانی که بیان مثبت فقط در سطح تفکر باشد ذهن به مسائل دیگر منحرف می شود اما به زبان آوردن و نوشتن را همیشه آماده نگه می دارد زیرا به این طریق می توان حواس فیزیکی بیشتری را می توان درگیر ساخت .

3-             لزوم و اهمیت تکرار

شکرگذاری :

جهان بسیار بخشنده است اما اگر کسی پیوسته بر آنچه ندارد تاکید کند بسیار کمتر به خواسته های خود می رسد در هر چیزی یک جنبه ی مثبت وجود دارد پس بیایید شکرگذار نعمتهای خدا باشیم و به داده های خدا بیشتر از نداده های او فکر کنیم ...

 

 

+ نوشته شده توسط محمد نقوی در پنجشنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۸۶ و ساعت 10:9 |


Powered By
BLOGFA.COM